iPower GM8112-80T Gimbal Motor - iFlight-RC Europe
About
Description
similar to regular gimbal based on hobby servo.
Specifications:
Model: GM8112
Motor Out Diameter: Ф89.5±0.05mm
Configuration: 36N/42P
Motor Height: 26±0.2mm (Included with Encoder housing)
Hollow Shaft(OD): Ф25-0.008/-0.012 mm
Hollow Shaft(ID): Ф22+0.05/+0.1 mm
Wire Length: 610±3mm
Cable AWG: #24
Motor Weight: 428±1g
Wire plug: 2.5mm dupont connector
No-load current: 0.3±0.1 A
No-load volts: 22V
No-load Rpm: 380~420 RPM
Load current: 2A
Load volts: 20V
Load torque(g·cm): 6000-9000
Motor internal resistance: 4.2Ω±5%(Resistance varies with temperature)
High voltage test: DC500V 1mA @2sec
Rotor housing runout: ≤0.1mm
Steering (axle extension): clockwise
High-low temperature test:
Maximum power: ≤80W
Working current: 3-5S
Working temperature: -20~60℃;10~90%RH
Specifications:
1 x GM8112 Gimbal Motor
Description
Model: GM8112
Configuration: 36N/42P
Wire Length: 610±3mm
Cable AWG: #24
Motor Weight: 428±1g
No-load current: 0.3±0.1 A
No-load volts: 22V
No-load Rpm: 380~420 RPM
Load current: 2A
Load volts: 20V
Load torque(g·cm): 6000-9000
Rotor housing runout: ≤0.1mm
High-low temperature test:
Maximum power: ≤80W
Working current: 3-5S
1 x GM8112 Gimbal Motor
Earn Cashback on Every Purchase
Get loyalty points on all purchases.
by iFlight
iPower GM8112-80T Gimbal Motor
Regular price
Sale price
Regular price
Excluding taxes! VAT collected upon delivery! Shipping calculated at checkout.
21 in Stock Now