GBM2804H - 100T Gimbal Motor - iFlight Europe
About
Description
Specifications
Model: GBM2804H-100T
Motor Out Diameter: Ф35±0.05mm
Configuration: 12N/14P
Motor Height: 15±0.2mm (Included with Encoder housing)
Hollow Shaft(OD): Ф7-0.008/-0.012 mm
Hollow Shaft(ID): Ф5+0.05/+0 mm
Wire Length: 300±3mm
Cable AWG: #28
Motor Weight: 39±0.2g
Wire plug: N/A
No-load current: 0.07±0.05 A
No-load volts: 10 V
No-load Rpm: 1468~1622 RPM
Load current: 0.8A
Load volts: 10 V
Load torque(g·cm): 250-350
Motor internal resistance: 10Ω±5%(Resistance varies with temperature)
High voltage test: DC500V 1mA @2sec
Rotor housing runout: ≤0.1mm
Steering (axle extension): clockwise
High-low temperature test:
Maximum power: ≤25W
Working current: 2-3S
Working temperature: -20~60℃;10~90%RH
Packing List
1 x GBM2804H-100T
Description
Specifications
Model: GBM2804H-100T
Motor Out Diameter: Ф35±0.05mm
Configuration: 12N/14P
Wire Length: 300±3mm
Cable AWG: #28
Motor Weight: 39±0.2g
Wire plug: N/A
No-load current: 0.07±0.05 A
No-load volts: 10 V
No-load Rpm: 1468~1622 RPM
Load current: 0.8A
Load volts: 10 V
Load torque(g·cm): 250-350
Rotor housing runout: ≤0.1mm
High-low temperature test:
Maximum power: ≤25W
Working current: 2-3S
Packing List
1 x GBM2804H-100T
Earn Cashback on Every Purchase
Get loyalty points on all purchases.
by iFlight
GBM2804H-100T Gimbal Motor
Regular price
Sale price
Regular price
Tax included. Shipping calculated at checkout.
67 in Stock Now